ZQ-TY200D outdoor fixed focus projection lamp
Lamp pattern features: The lamps are equipped with a variety of angles to choose from, which can better choose the right angle according to the situation of the project site to achieve the best effect, the pattern has a fluttering dynamic effect, 360° positioning and rotation, and the rotation speed and the dynamic speed of the drifting shadow can be adjusted fast and slow. The pattern can be spliced between the light spots of the lamp and the lamp, and the tilt angle can be adjusted. High light efficiency, small lamp body, easy to install. It can be used in scenic gardens, municipal pavements, bridges, and building walls.
Category:
| Parameter
| Luminaire name | Outdoor fixed focus projection lamp |
| Luminaire model: | ZQ-TY200D |
| brand | Zhongqi Optoelectronics |
| Light source | |
| Light source type | LED Osram chip |
| Light source | 200W/150W integrated light source |
| Power rating | 200W、150W |
| Color temperature | 7500K |
| Lamps and appliances | |
| Beam angle /Lens | 30°, 45°, 60° (optional) |
| Lamp body material/color | Metal die-casting shell (professional outdoor paint, anti-UV and anti-salt spray) |
| Lampshade material/color | Dark Grey (Customizable) |
| Protection level | IP65 |
| Operating voltage | AC110-240 |
| Frequency | 50/60Hz |
| Appliance type | CLASS I |
| Power factor | PFC>0.96 |
| Control and others | Internationally common DMX512 control, self-programming mode, master-slave mode |
| Luminaire life | >30000h |
| The lamp is out of the line | Power cable single inlet, waterproof signal interface/XLR male and female interface |
| Lighting accessories | Equipped with a safety cord |
| Net weight | 5.2kg |
| Luminaire size | 186x230x251mm |
| engineering case | |
![]() |
| Luminaire size | |
![]() |
Detailed parameter description
Light Source Type: High Integrated COB
Light Source Chip: OSRAM
Number of Light Sources: LED×1pcs
Light Source Power: 200W/150W
Luminaire Color Temperature: 7500K
Electronic Focusing: 10%-0-10% Strobe
Speed: 1-20Hz/sec Light
Output Angle: 30°/45°/60° (Optional)
Light Spot Shape: Spliced Square
Dimming Curve: 0-100%
keywords:
| Product Message
* Note: Please be sure to fill in the information accurately and keep the communication unblocked. We will get in touch with you as soon as possible.

